Ľahšie a ekologickejšie pracovné dosky SM’art | Démos trade, s.r.o.
Skryť sortiment Sortiment
Kontakty
Ľahšie a ekologickejšie pracovné dosky SM’art

Ľahšie a ekologickejšie pracovné dosky SM’art

Ľahšie a ekologickejšie pracovné dosky SM’art
Dlho očakávanou novinkou v portfóliu talianskych prémiových materiálov sú pracovné dosky SM’art. Dostupné sú spolu so zástenami v šiestich dekoroch, ktoré nadväzujú na súčasnú kolekciu laminovaných dosiek SM’art – drevo, imitácia mramoru a kameňa.

Pracovné dosky  SM’art sú unikátne nielen na pohľad, ale sú tiež ľahšie, ekologickejšie a pri práci s nimi vyprodukujete ďaleko menej odpadu. Ako je to možné? Predstavme si ich prednosti oproti bežným pracovným doskám:

1. Ľahšia

Hustota dosky je 540 kg/m3 , čo predstavuje o 100 kg/m3 menšiu hodnotu než u bežných drevotrieskových dosiek. „Myslím, že chrbtica stolárov ocení hlavne hmotnosť dosky. Pri rovnakom formáte pracovnej dosky má SM'art o 7 kg menej. Oproti štandardnému formátu (4100 x 600 mm) je to až o 21 kg nižšia hmotnosť. To už je pre niekoho, kto denne manipuluje s niekoľkými desiatkami kíl, veľká pomoc.“ komentuje strategický produktový manažér Martin Karaščák, ktorý má v Démos trade na starosti celú kolekciu.

2. Vernejšia

Všetkých šesť dekorov sme z kolekcie vybrali tak, aby nielen odrážali aktuálne trendy a požiadavky z trhu, ale tiež sa skvele kombinovali s ďalšími dekormi SM’art.“, dodáva. V kolekcii tak nájdete výrazne a v súčasnosti veľmi populárne dekory mramoru Apollo Olympus a Athena Olympus, dva obľúbené drevodekory so synchronizovanou štruktúrou Cricket Club a Ski Club a dva neutrálne industriálne dekory s imitáciou kameňa Bravo Rio a Paraná Rio

3. Ekologickejšia

Nosič je vyrobený bez pridaného formaldehydu z topoľovej LSB dosky, kedy sa topoľové drevo využité v nosiči pestuje obnoviteľným spôsobom na plantážach v Taliansku. Konštrukcia vychádza z OSB dosiek, čo zaručuje vysokú mechanickú pevnosť, rozmerovú stabilitu a výbornú súdržnú silu spojovacieho materiálu. „Zjednodušene môžeme povedať, že v tomto nosiči drží kovanie lepšie. Je to vďaka piatim vrstvám priečne a pozdĺžne orientovaných triesok a mikročastíc topoľového prachu, ktoré tvoria vnútornú vrstvu dosky.“ komentuje Martin. 

4. Bezodpadová, s rovnou hranou

Vďaka formátu 3020 x 620 x 38 mm, alebo 3020 x 1200 x 38 mm, ktorý je ideálny pre kuchynské ostrovčeky, sa trojmetrová doska plne využije v malých panelákových kuchyniach bez zvyškov materiálu (bežná pracovná doska: 4,1 m, doska doska SM’art: 3 m). O 2 cm väčšia hĺbka dosky naviac umožňuje rôzne atypické riešenie bez väčších investícii. „Dosku dodávame s modernou rovnou hranou. Reagujeme tak na náročnú požiadavku koncových zákazníkov,“ zakončuje.

Nové pracovné dosky si môžete objednať spolu s identickou zástenou (rozmer zásteny 3020 x 620 x 20 mm) na Démos24Plus.

 

Tento web používa súbory cookies k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.