Poznáme víťaza súťaže so SM'artom | Démos trade, s.r.o.
Skryť sortiment Sortiment
Kontakty
Poznáme víťaza súťaže so SM'artom

Poznáme víťaza súťaže so SM'artom

Poznáme víťaza súťaže so SM'artom
Z osemnástich realizácií a pätnástich vizualizácií firiem z Česka i Slovenska ste svojimi hlasmi vybrali víťazov v obidvoch kategóriách. Pozrime sa na výsledky a aj na príbeh SM’art kuchyne v študentských internátoch pre slabozrakých a nevidomých študentov.

Najčastejšie používanými dekormi v realizáciách boli drevodekor SM’art Ski Club C007 a nazelenkastý SM’art Iron Urban U005. Vo vizualizáciách ste mohli najčastejšie vidieť  pastelové farby žltého SM’art Mykonos Aniline A021 či modrého SM’art Zante Aniline A023, ale aj drevodekory SM’art Empire Manhattan M020 či SM’art Cricket Club C005

Najviac hlasov od českých a slovenských hlasujúcich na Facebooku získala vizualizácia  Radka Němca zo štúdia STORA, ktorá od nás dostane cestovné handpresso.

V kategórii najkrajšie  realizácie sa na troch postoch umiestnili:

  1. stolárstvo  Jurka od nás získa SM'art dosky v hodnote 600 €
  2. štúdio HDS Morava od nás získa SM'art dosky v hodnote 400 €
  3. kuchyňa Elements Design od nás získa SM'art dosky v hodnote 200 €

Súčasťou cien v kategórii Najkrajšie realizácie sú aj služby nárezového centra, ABS hrany a doprava zdarma. Víťazom gratulujeme.

Najkrajšie realizácie:  1. – 3. miesto:

    

Najkrajšia vizualizácia:

Príbeh realizácie so SM’artom pre slabozrakých a nevidomých študentov

Možno ste medzi realizáciami  zaregistrovali jednu kuchyňu, ktorá je úplne iná ako tie ostatné.  Kombináciu modrej a červenej z palety SM’art využila vo svojom návrhu MgA. Veronika Loušová, aby vytvorila výukovú kuchyňu pre žiakov  Gymnázia pre zrakovo postihnutých  a Strednej odbornej  školy pre zrakovo postihnutých  s internátom v Prahe 5. 

V kuchyni prebieha  výuka samoobsluhy žiakov so zrakovým postihnutím a na jednej hodine bývajú prítomní až 6 žiaci. Autorka návrhu nám o ňom povedala: „Nakoľko je to kuchyňa pre tínedžerov, zámerom bolo priestor oživiť. Vybrané farby zároveň vytvárajú v zostave potrebný kontrast tam, kde treba. Použitá kolekcia dekorov SM’art s moreným drevom pôsobí jednoliato, a tak sa nestane, že by slabozrakých miatla,“ popisuje Veronika Loušová.

Návrh bol založený na troch princípoch pre slabozrakých: kontrast, osvetlenie a ergonómia. Kontrastné farebné riešenie pomáha orientovať sa v kuchyni, ako aj  samotnej práci na pracovnej ploche.

K realizácii došlo tento rok v auguste a projekt bol financovaný z  Nadačného fondu Českého rozhlasu, zo zbierky Svetluška a vďaka daru kovania firmou Blum.

Použité dekory SM’art:

 

 

Tento web používa súbory cookies k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.