O čom sníva každá chrbtica? | Všetko pre výrobu nábytku.
Vážení zákazníci, objednávky tovaru sú možné iba pre registrovaných (firemných) zákazníkov. Ďakujeme za pochopenie.
Skryť sortiment Sortiment
Kontakty
O čom sníva každá chrbtica?

O čom sníva každá chrbtica?

O čom sníva každá chrbtica?
Každý človek má inú výšku, hmotnosť, držanie tela... A tak automaticky prichádza otázka, čo s tým a ako zariadiť, aby sa ľudia pri počítačoch nehrbili a neskrúcali. Trh ponúka jednoduchú odpoveď: vrcholom ergonómie sú dnes elektricky nastaviteľné podnože.

Ak dvojmetrového muža posadíte za stôl, kde sa bude cítiť stiesnene a neprirodzene, zrejme to preňho bude mať ďaleko k ideálu a trpieť bude predovšetkým jeho chrbtica. V tomto budú neoceniteľnou pomôckou a benefitom výškovo nastaviteľné podnože stolov.

Podnože nastavíte ručne alebo automaticky

Na úvod je potrebné podotknúť, že na výber máte z dvoch základných možností. Môžete si vybrať elektricky ovládané podnože s plynulou zmenou výšky alebo ich upravovať manuálne, pomocou aretácie skrutkou. Tú prvú možnosť, teda podnože ovládané elektricky, využijete najmä v kanceláriách. Ocenia to najmä tí, ktorí trávia za počítačom dlhé hodiny.

Nesprávny štýl sedenia si veľmi pravdepodobne vyžiada svoju daň: bolesti kĺbov, hlavy, zlé trávenie, únava... Pokračovať by sa dalo ešte ďalej. Ak si však vytvoríte správne podmienky na prácu, môžete sa tak vyhnúť týmto nepríjemnostiam. Stačí naozaj málo.

Elektricky výškovo nastaviteľné stoly sú momentálne tým najvyšším levelom vo vývoji, ktorý sa začal ešte pred rokmi ergonomickými stoličkami.

Ďalší stupienok predstavovali manuálne nastaviteľné stoly. V tomto prípade však ide o dlhodobé nastavenie. Elektricky nastaviteľné stoly vám ponúkajú možnosť prispôsobiť sa vašim požiadavkám, kedykoľvek to budete potrebovať.

Stôl, ktorý rastie s deťmi

Pri tejto téme nemusíme hovoriť len o pracovných priestoroch. Nastaviteľné podnože nájdu svoje uplatnenie napríklad aj v detskej izbe. V tomto prípade siahnite po modeloch s aretáciou skrutkou. Ako už napovedá aj popis, presnú polohu stola ľahko zaistíte pomocou skrutky. Takýto systém predstavuje veľkú výhodu počas rastu a dospievania detí. Rodičom ušetrí kopu peňazí, ktoré by inak minuli na stále nové písacie stoly. Mínusom tohto systému síce je nemožnosť plynulého zdvihu, jednotlivé odstupy sú však nastavené tak, aby poskytli dostatočný komfort dieťaťu s akoukoľvek výškou. A ak tým dieťaťom je mladá slečna, ktorej záleží nielen na funkčnosti, ale aj vzhľade nábytku v jej izbe, vedzte, že práve pri podnožiach s manuálnym nastavením je k dispozícii väčší výber modelov.

Jednoduchosť a elegancia v jednom

Podnože oboch typov nájdete napríklad pri značke Mila Design. Jej produktový rad Linear, najlepšie vystihujú dve slová: jednoduchosť a elegancia. Kolekcia Linear sa skladá z oceľových podnoží pre skrinky s manuálnym alebo elektrickým nastavením výšky, stolových podstavcov a rotačných podstavcov pre stoličky. Samozrejmosťou je výber z viacerých farieb a vyhotovení. Je tak iba na vás, či výškovo nastaviteľné podnože využijete skôr v kancelárii alebo v domácnosti. V každom prípade je jedno jasné: ušetria vám čas, peniaze a v mnohých prípadoch aj zdravotné komplikácie spôsobené sedením pri stole nesprávnej výšky.