Dvere k spomienkam | Démos trade, s.r.o.
Skryť sortiment Sortiment
Kontakty
Dvere k spomienkam

Dvere k spomienkam

Dvere k spomienkam
Pamiatky z detstva, spomienkové predmety na prvú dovolenku, nábytok po prarodičoch, otcove obľúbené kreslo a lampa, vôňa domova. Všetky krásne zážitky mávame uschované doma za dverami k spomienkam. Takéto dvere nemôžu byť len také obyčajné.

Interiérové dvere vo vintage štýle 

Radi sa obklopujeme vecami, s ktorými nás  spája nejaká spomienka. Na chvíle, keď nám bolo príjemne, na človeka, ktorý nám bol blízky. Vzniká tak  trochu rôznorodá zostava predmetov. Vintage štýl bývania s tým počíta, dokonca je z takýchto predmetov zostavený. Aby bola atmosféra dokonalá, môžeme si pomôcť aj súčasnými výrobkami.

Jedným z nich je kovanie na posuvné interiérové dvere Barnio. Svojim vzhľadom pripomína vozíky vrát do stodôl. Všetko kovanie je priznané, viditeľné okrem tlmenia, ktoré je ukryté za plochým vodiacim profilom. Tým sa aj Barnio líši od konkurencie, ktorá tlmenú verziu neponúka. Vodiace profily z oceľového plátu hrubého 6 milimetrov sú dlhé 2 alebo 3 metre a sú predvŕtané   na  ľahké prichytenie k stene (otvory sa opakujú po 450 mm).

Kovanie v matnej čiernej farbe sa hodí do väčšiny interiérov. V prípade, že chcete použiť kovanie na dve krídla, musíte mať po stranách dostatok miesta na ich otvorenie (dvere sa pohybujú na jednom profile). Vozíky s nosnosťou až 80 kilogramov pre krídla hrubé 30 – 45 milimetrov si môžete vybrať

vo verziách Simple, Square a Big ( dokúpiť sa dajú skrutky na dosky hrubé 40 – 50 mm).

Aby bola ilúzia takmer dokonalá  

Na výrobu samotných vintage dverí tak skvelo poslúži biodoska, teda 3-vrstvová lepená masívna doska. Ide o moderný ekologický materiál dostupný v mnohých drevinách. V našom prípade bude ideálny smrek. Vonkajšie plochy v rôznej kvalite a hrúbke sú zložené z priebežných lamiel, zlepených na hrane do šírky celej dosky.

Na dvere sme vybrali dosku hrubú 42 milimetrov, vrstvenie je potom 9/24/9 mm. Stredovú vrstvu tvoria napojované lamely. Jednotlivé vrstvy sú vzájomne zlepené pod uhlom 90°, čím sa docieli väčšia odolnosť dosiek proti priehybu a krúteniu v porovnaní napríklad s masívnou škárovkou. Pri výrobe dverí ide o zásadnú kľúčovú vlastnosť. Určite nie je žiaduce, aby sa dvere po čase výrazne skrútili. Vďaka rozmerom 2 500 x 2 100  milimetrov umožní doska zakryť pomerne veľký priechod. Treba iba dávať pozor, aby bolo možné dvere odsunúť. Dosku môžeme namoriť, napustiť olejom alebo nalakovať. Môžeme jej dodať aj vzhľad opotrebovania, a to pieskovaním, katrovaním i kefovaním. Dvere tak budú doslova ozdobou interiéru.

 

 

Tento web používa súbory cookies k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a k analýze návštevnosti. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.