Skryť sortiment Sortiment
Kontakty
Trendy z veľtrhu Interzum - Hettich

Trendy z veľtrhu Interzum - Hettich

Trendy z veľtrhu Interzum - Hettich
K jedným z najzaujímavejších stánkov na výstave Interzum 2019 patril jednoznačne stánok firmy Hettich.

Tento nemecký výrobca sa ako jeden z mála, nesnaží osloviť nových zákazníkov cestou nových produktových inovácií, ale prináša nové a nové spôsoby využitia tých stávajúcich. Nespočetné množstvo nápadov pre využitie klasických výsúvov Quadro, prípadne posuvných kovaní SideLine sme mohli vidieť aj v projekte „Tiny spaces“.

Súčasný trend priestorov bytov je neúprosný – nové byty majú čím ďalej, tým menšiu výmeru. S tuto výzvou sa popasovali v Hettichu brilantne. Na ploche len 18 m2 ukázali, ako využiť každý milimeter miesta na maximum, viď video:

Už v minulom čísle sme písali o zaujímavom riešení v podobe posuvného stole a variču v jednom. Skrinka, v ktorej je zabudovaný varič sa dá jednoduchým spôsobom za pomoci posuvného kovania prekryť stolom, ktorý plní dve funkcie. V prípade nevyužitia varnej dosky ju prekryje – byt tak pôsobí čisto a harmonicky. Pri vysunutí však získavate takmer dvoj-násobnú veľkosť pracovnej plochy. Nápadité a pritom tak jednoduché.

Vysunuté (použité kování SlideLine M naložená varianta):

Pódium je skvelý spôsob, ako získať dodatočný priestor navyše.

Že šírka postele je viac ako meter? Žiadny problém – výsuvné kovanie nemusí byť nutne vyrobené za pomoci výsuvov. Skvelo v takomto prípade viete využiť posuvné kovanie. Získať tak môžete výsuv s dĺžkou viac ako dva metre. (použité kování SlideLine M naložená varianta)

V prípade nízkych stropov je takmer nemožné použiť výklopné kovania. A nie len v takomto prípade výborne poslúži posuvné kovanie (WingLine L). Svoje využitie nájde aj pri skrinkách nad drezom, a zaujímavým spestrením je možnosť dať ho ako zástenu. Získate tým ďalší priestor napríklad na zavesenie potrebného kuchynského vybavenia, ktoré môžete v prípade potreby jednoducho skryť (Slide Line M vložená varianta). Byt tak ostáva stále v čistom dizajne bez rušivých elementov.

A neostalo to všetko len pri riešení menších priestorov. Hettich získal hneď dva ocenenia za zaujímavé produktové inovácie. Jedna z nich bola otočná polička, ktorá vám ihneď sprístupní celý obsah poličky či už v skrinke, alebo napríklad aj v chladničke. Nemusíte tak už pracne vyberať celý obsah poličky kvôli veci, ktorá je úplne vzadu. (pradaj zatiaľ len cez Amazone)

Best of the best – to najlepšie z najlepšieho. Aj túto cenu získal Hettich s produktom, ktorý je zatiaľ iba koncept, no už aj napriek tomu zaujal všetkých návštevníkov stánku. Výklop, ktorý je kompletne celý ukrytý do bočníc skrinky. Mechanizmus tak nezasahuje do obsahu skrinky, nemusíte riešiť farbu krytiek, a v presklených skrinkách nijako neruší celkový, minimalistický dizajn.

Príjemným spestrením expozície Hettich bol motorkár, z aktuálnej kampane Fascinaction, ktorý sprevádzal všetkých návštevníkov.

Video z expozície Hettich s ďalšími zaujímavými riešeniami

V ďalšom diely nášho seriálu vám predstavíme ďalšie zaujímavé expozície a produkty.

Máte sa na čo tešiť 😉