Hľadať
CZ SK PL EN HU
NÁBYTKOVÉ KOVANIE/Spojovacie kovanie, podpery

SPOJOVACIE KOVANIE, PODPERY

 

Kapitola pojednávajúca o typoch kovania predovšetkým na spájanie nábytkových dielcov, pracovných dosiek a upevnenie plošných dielcov (políc) v korpuse alebo na stenu. Vďaka moderným technológiám sú jednotlivé spojovacie prvky veľmi húževnaté, spôsoby uchytenia a možnosti demontáže záležia len na výbere z rozsiahlej ponuky spojovacieho kovania a podpier.


Skrutky do dreva, konfirmáty, krytky

Spojenie nábytkových dielcov rôznymi druhmi skrutiek / skrutiek a konfirmátov je veľmi jednoduché a prosté, ako na prípravu (bez predvŕtania alebo s predvŕtavaním-nutné pri konfirmátoch) tak na samotnú montáž. V závere stačí použiť farebné narážacie alebo samolepiace krytky pre zakrytie "svietiacej" hlavy skrutky.  

KonfirmátSkrutkaSkrutka UNIQUADREXEuroskrutkaKrytky

Konfirmát 

Skrutka 

Skrutka UNIQUADREX

Euroskrutka

Krytky


Kolíky, lamely, "hrčovníky", vyspravovacie lodičky

Drevené spojovacie prvky. Kolíky z bukového dreva ryhované. Štandardné 8mm x 35(40) (MJ /kg) alebo vo forme tyčoviny (MJ/ks) v rôznych priemeroch k nakráteniu na potrebnú dĺžku. Spojenie 2 dielcov pomocou proti sebe vŕtaných otvorov a do nich vlepených kolíkov. Lamely veľkosti 20 bukové – lisované. Spojenie 2 dielcov pomocou proti sebe frézovaných drážok do ktorých sa vlepila lamela. Pre potrebu opravy a vyspravenie otvorov po chybách dreva (vyhnité hrče, prosmoly) ponúkame tzv. hrčovníky a lodičky v rôznych drevinách a typových rozmeroch. 

KolíklamelaLodičkyHrča

Kolík 

Lamela 

Lodičky

Hrča


Kovanie pre voštinové dosky

Voštinové dosky so svojou špecifickou konštrukciou si vyžadujú odlišný spôsob spájania a kotvenia jednotlivých prvkov. Vzhľadom k dutej konštrukcii dosky (voština) je potrebné prvky uchytiť čo najpevnejšie už v krajnej vrstve dosky, prípadne do protiľahlých krajových vrstiev (spojenie pracovných dosiek). Novo možnosť kotvenia prvkov za pomoci hmoždinky AEROFIX obsahujúcej lepidlo. Pri zarazení hmoždinky do otvoru dochádza k prerazeniu kapsule obsahujúcej lepidlo a jeho roztečenie okolo hmoždinky. Po vytuhnutí lepidla vnútri konštrukcie voštinovej dosky dochádza k veľmi pevnej fixácii hmoždinky a tým aj prvku v príchytke kotveného. 

ExcenterSpojenie PD plast Hmoždinka AEROFIX  eurolight Skrutka

Excenter 

Spojenie PD plast 

Hmoždinka AEROFIX  

Skrutka 


Podpery políc, konzoly, držiaky, uholníky

Korpusové policové podperky, podperky pre sklenené police, viac druhov vŕtania, povrchových úprav, dizajnových variantov a v neposlednom rade možnosť zábrany proti vysunutiu police z korpusu. Pre uchytenie políc na stenu ponúkame množstvo závesných podperných konzol a uholníkov, držiaky TUKAN a neviditeľné tŕne. Rôzne typové a farebné prevedenia, rozdielne nosnosti na kotviace prvky a prácnosť montáže. Kovové, plastové a kombinácie.   

Podpery police kovové 3/5Podpery police kovové 5

Podpery sklenených polic MV05

Podpery sklenených polic

tukanSkryté podpery TRIADE

 Podpery police kovové

 Podpery sklenených polic

 Tukan

 Skryté podpery


Spojovacie skrutky, excentre, hmoždinky

Dnešný štandard pre rýchlu montáž a demotáž korpusov s viditeľným spojom vnútri korpusu ponúka excentrické kovanie s tiahlom, tiež v modifikácii pre uchytenie políc alebo skrutky s valčekovou maticou. V oddelení nájdete hmoždinky narážacie pre drevené korpusy, hmoždinky natĺkacie do stien (rozbaľovacie pre plné murivo a uzlovače pre duté murivo). Pre spojenie klasických pracovných dosiek ponúkame spojovacie kovanie k zafrázovaniu ze spodnej strany pracovnej dosky, pre spojenie skriniek spojovacie skrutky (spojováky), a na uchytenie závitových komponentov závrtné či natĺkacie matice. 

Excenter + tiahloExcenter + tiahloHmoždinkyHmoždinkySkrutka úchytkováSpojení PD Spojovacia skrutkaZávrtná matice

Excenter + tiahlo      

Hmoždinky 

Skrutka úchytková

Spojení PD 

Spojovacia skrutka

Závrtná matice

 


Pre objednanie tovaru kliknite tu

Príval jarnej inšpirácie, to je nová Inšpirácia pre prácu a život, Jar 2017V hlavnej roli – kancelárie a moderné materiály!

KONTAKTUJTE NÁS

Centrálny príjem OBJEDNÁVOK KOVANIA Tel.: (+421) 0800 004 206
Fax.: (+421) 0800 004 207
E-mail: objednavky@demos-trade.com
© Copyright 2016 Démos trade, a. s. | Všetky práva vyhradené
K poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti používame cookies. Interakciou s webom s tým súhlasíte.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016