Hľadať
CZ SK PL EN HU
NÁBYTKOVÉ KOVANIE/Kĺučky, kovania dverí

Kovania dverí – kľučky rozetové a štítkové, zámky, dverné závesy


Špecializujeme sa v oblasti tohto sortimentu predovšetkým na tzv. vrchné kovanie – kľučky, štíty, štítky, zámky. Klučka musí plniť ako svoju funkčnú stránku, tak i estetickú. Kľučka nie je na rozdiel od zámku a pántov súčasťou dverného krídla. Kľučky sa vyrábajú najčastejšie v povrchových úpravách chróm, mosadz, hliník, zinok, nikel a ďalších.


Pri výbere kľučky majte na pamäti 3 základné parametre: 

  • design, 
  • ergonómia,
  • trvanlivosť materiálu.

Design:

Kľučka je síce pomerovo malým doplnkom dverí, ale svojim estetickým významom zásadným. Prečo? Dokáže z inak nevýrazných a fádnych dvier vytvoriť naozajstný skvost a naopak znehodnotiť veľmi drahé a exkluzívne dvere. Vyberajte preto starostlivo a dbajte na vzhľad Vašej kľučky.


Ergonómia:

Tvar kľučky je dôležitý pre dobrý pocit jeho užívateľa. Každé otvorenie, či zatvorenie dverí bude pre Vás alebo Vašu návštevu buď príjemným alebo nepríjemným zážitkom. Pokiaľ máte malé deti pozor na príliš ostré hrany. Pri výbere vzhľadu majte teda na pamäti i úžitkovosť Vašej kľučky.


Trvanlivosť materiálu:

Odolnosť materiálu je pochopiteľná častým kontaktom pri otváraní a zatváraní dvier. Pri výbere povrchu a materiálu kľučky si uvedomte nielen umiestnenie dverí, frekvenciu ich užívania, ale i skutočnosť, že najväčším nepriateľom kľučky sú prstene a hrubé zaobchádzanie, kedy každý materiál má svoje obmedzenia a rozdielnu odolnosť proti mechanickému poškodeniu. Na prvý pohľad pekná kľučka s príjemnou ergonómiou ešte nemusí byť najvhodnejšia pre Vaše dvere.


Ako vybrať správnu kľučku?

Vo svojom rozhodovaní zohľadnite vždy všetky 3 vyššie uvedené parametre: Design, Ergonómiu i Trvanlivosť materiálu. Radšej zvoľte kvalitnejší a drahší tovar. Nepodliehajte pocitu ušetriť za každú cenu. Týmto nechceme povedať, že najdrahší tovar je to najlepšie. Voľbou strednej cenovej hladiny väčšinou neurobíte chybu.

Príval jarnej inšpirácie, to je nová Inšpirácia pre prácu a život, Jar 2017V hlavnej roli – kancelárie a moderné materiály!

KONTAKTUJTE NÁS

Centrálny príjem OBJEDNÁVOK KOVANIA Tel.: (+421) 0800 004 206
Fax.: (+421) 0800 004 207
E-mail: objednavky@demos-trade.com
© Copyright 2016 Démos trade, a. s. | Všetky práva vyhradené
K poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti používame cookies. Interakciou s webom s tým súhlasíte.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016