Hľadať
CZ SK PL EN HU
HRANY A LEPIDLÁ/Nábytkové hrany

NÁBYTKOVÉ HRANY

Nábytkové hrany sa používajú k dokončeniu, ohraneniu narezaných laminovaných dosiek. Ich funkcia je estetická ale zároveň aj praktická. Použitý materiál môže nábytok vylepšiť, ale rovnako môže jeho potenciál znehodnotiť.

ABS hrany

Ako štandardný produkt je ponúkaná ABS hrana. Tieto hrany vynikajú svojou vysokou odolnosťou a možnosťou následnej recyklácie. V minulosti boli viac využívané melamínové hrany, ktoré sa v súčasnosti používajú už len okrajovo – prípadne na ochranu nepohľadových častí nábytku.

   

Hrany hliníkové, ABS s ALU povrchom

alu abs nerez Veľmi obľúbenými hranami sú hrany v dekoroch hliník a nerez (predovšetkým na kuchynské dvierka). Je možnosť si zvoliť aj variant masívneho hliníku (AL200A). Jedná sa o pásky pravého hliníku, ktorý po finálnom spracovaní ponúkne reálny a luxusný vzhľad originálneho hliníku. Ďalšia možnosť je použitie ABS hrán, ktoré sú potiahnuté ALU fóliou v niekoľkých rôznych dekorových prevedeniach (hliník hladký, brúsený, oceľ, nerez).
   

3D akrylové hrany k lesklým doskám Senosan a Pfleiderer

Hrany 3D sú kombináciou ABS hrán a vrstvou akrylu, ktorá vytvára na hrane tzv. 3D efekt, ktorý má za následok vizuálnu plasticitu podkladového dekoru.

   

Dyhové hrany

Hrany sú bežne vyrábané zo všetkých druhov dyhy. V prípade špeciálnych objednávok ponúkame možnosť spracovanie materiálu dodaného zákazníkom. Spojenie dýh sa robí nepravidelným prstovým spojom alebo na tupo, ktorý je zaistený pomocou pásky z flisu alebo hliníku (pre automatizované olepovanie). Dyha je zo zadnej strany podlepená flisom alebo spevnená tenkou vrstvou tavného lepidla (SSK). Dyha je štandardne prebrúsená a hrany sú rezané od šírky 15 do 300mm.
   

Vrstvené dyhové hrany

Za účelom zvýšenia kvality a odolnosti nábytku najmä vo viac exponovaných miestach sú hrany vyrábané zlisovaním viac vrstiev až do hrúbky 5 mm. V porovnaní s bežnou dyhovou hranou prináša už použitie dvojvrstevnej, t.j. 1 mm hrubej hrany významný nárast kvality pri nepatrnom rozdiele v nákladoch. Použitie PVAc lepidiel vo vrstvených hranách prispieva k lepším vlastnostiam výrobku.
   

Lamino hrany

Lamino hrany sa využívajú na olepenie hrán málo namáhaných miest dosiek nábytku. Táto nábytková hrana bola však už prekonaná omnoho pevnejšou ABS hranou.
   

Narážacie hrany

Tieto hrany majú využitie v prípade, že chcete dosiahnuť oblú líniu dosky. Narážacie hrany sú vyrobené v niekoľkých šírkach a s rôznym rádiusom zaoblenia hrany. Táto hrana sa pri montáži naráža do vopred vyfrézovanej drážky v doske.
Narážacie hrany sú však dnes už na pokraji zániku a sú postupne vytláčané hranami ABS. Sú však stále realizácie, kde použitie narážacích hrán má svoje miesto – detský nábytok, hracie automaty atď. Nedostatok v podobe malej ponuke dekorov je nahrádzaný stále žiadaným profilom, ktorý je najmä u detského nábytku vhodným riešením, zabraňujúcim zraneniam pri náraze

   
   

Hrany REHAU Inspiration

Hrany REHAU Inspiration sú vyrábané metódou digitálnej tlače. Vďaka tejto technológii je možné vyrábať jedinečné dekory, ktoré dokážu zvýrazniť najmä hrubé dosky. Použitím hrán Inspiration sa otvára voľné pole fantázii a kreativite
   

Hrany REHAU Visione

rehau visione hrana Hrany Rehau Visione sú dokonalou imitáciou skleneného povrchu kombinovaného s hliníkom. Tieto hrany sú v ponuke v piatich dekoroch skladového programu Senosan. Pri kombinácii materiálov Senosan a ABS Visione je zaistený exkluzívny a originálny vzhľad finálneho výrobku. Výsledkom je vzhľad sklenenej plochy s hliníkovým rámikom.

Hrany REHAU 3D

hrana rehau 3D Hrany Rehau 3D sú kombináciou ABS a priehľadnej vrstvy akrylu, ktorá vytvára tzv. 3D efekt. Má to za následok plasticitu podkladového dekoru.

 

Pre objednanie tovaru kliknite tu

Príval jarnej inšpirácie, to je nová Inšpirácia pre prácu a život, Jar 2017V hlavnej roli – kancelárie a moderné materiály!

KONTAKTUJTE NÁS

Centrálny príjem OBJEDNÁVOK KOVANIA Tel.: (+421) 0800 004 206
Fax.: (+421) 0800 004 207
E-mail: objednavky@demos-trade.com
© Copyright 2016 Démos trade, a. s. | Všetky práva vyhradené
K poskytovaniu služieb, personalizácii a analýze návštevnosti používame cookies. Interakciou s webom s tým súhlasíte.
Created by D3Soft s.r.o. © 2016